Yritysprofiili

VV Medical Oy

VV Medical Oy:n kotipaikka on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-07-01. Toimiala on lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-11-30 liikevaihto oli €479,064 ja liikevoitto €113,869.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3007593-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3007593-5
Toimiala
Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut
Kunta
Espoo
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2019-07-01
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2019-06-20
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Mäntyviita 4 A 36, 02110, Espoo

Tietoa yrityksestä VV Medical Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

VV Medical Oy:n sijaintipaikkakunta on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-07-01. Toimiala on lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-11-30 liikevaihto oli €479,064 ja liikevoitto €113,869. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-11-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €479,064 sekä tilikauden tulokseksi €103,008. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +20.5%, liikevoittoprosentti +23.8% ja omavaraisuusaste +96.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-11-30

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys20.5%
Liikevoittoprosentti23.8%
Omavaraisuusaste96.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€11,400Edellinen: €11,400
Rahat ja pankkisaamiset€64,977Edellinen: €114,533
Edellisten tilikausien voitto/tappio€435,872Edellinen: €466,816
Oma pääoma€541,380Edellinen: €517,268
Velat€17,273Edellinen: €17,190
Vaihtuvat vastaavat€129,691Edellinen: €171,615
Current liabilities€17,273Edellinen: €17,190
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€397,603
2024-11-30
€479,064
2025-11-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€64,316
2024-11-30
€113,869
2025-11-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€47,951
2024-11-30
€103,008
2025-11-30
Varat -kehitys2 kautta
€534,458
2024-11-30
€558,653
2025-11-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
96.9 %2024-11-30: 96.8 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Laskussa
3.76x2024-11-30: 6.66x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
23.2 %2024-11-30: 15.7 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-11-302025-11-30
Omavaraisuusaste96.8 %96.9 %
Maksuvalmius6.66x3.76x
Liikevoitto-%15.7 %23.2 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3007593-5
EU-tunnusFIFPRO.3007593-5
KuntaEspoo
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2019-06-20Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2019-07-01Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2019-07-02Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A1
ErinomainenVV Medical Oy
Luokitus ennallaanA1 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä90/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
460 verrokkia
Omavaraisuus95%
Parempi kuin 95 % verrokeista
Kannattavuus83%
Parempi kuin 83 % verrokeista
Maksuvalmius87%
Parempi kuin 87 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu84%
Parempi kuin 84 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika58 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika85 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A1
2026-10-1790/100 · v0.15
A1 → A1
A1
2026-09-19 12.5590/100 · v0.14
A3 → A1 · +18 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-11-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1472/100 · v0.14
A3 → A3
A3
2026-09-1472/100 · v0.13
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
94/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 7 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
59/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
19.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → A1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

10 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-01-27

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-11-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

VV Medical Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.