Yritysprofiili

YKSI SUSHI OY

YKSI SUSHI OY:n kotipaikka on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-01-25. Toimiala on tapahtumien catering-palvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €101,867 ja liikevoitto -€3,697.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3260769-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3260769-1
Toimiala
Tapahtumien catering-palvelut
Kunta
Vantaa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-01-25
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-01-13
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Ruukuntekijäntie 4 A 2, 01600, Vantaa

Puhelin: +358458595140Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Xin YangPuheenjohtaja
Que QiVarsinainen jäsen
Yang YiVarsinainen jäsen

Tietoa yrityksestä YKSI SUSHI OY

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

YKSI SUSHI OY:n sijaintipaikkakunta on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-01-25. Toimiala on tapahtumien catering-palvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €101,867 ja liikevoitto -€3,697. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €101,867 sekä tilikauden tulokseksi -€3,807. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -15.0%, liikevoittoprosentti -3.6% ja omavaraisuusaste +90.1%.

Aputoiminimet

Lähdehavainnoista materialisoidut julkiset rinnakkaisnimet.

ONE SUSHI LTD

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet1
PRH jäsennetty1
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-15.0%
Liikevoittoprosentti-3.6%
Omavaraisuusaste90.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€243Edellinen: €1,943
Rahat ja pankkisaamiset€1,047Edellinen: €428
Edellisten tilikausien voitto/tappio€14,347Edellinen: €4,694
Tulos ennen veroja-€3,807Edellinen: €12,069
Oma pääoma€10,540Edellinen: €14,347
Velat€1,154Edellinen: €6,563
Vaihtuvat vastaavat€5,123Edellinen: €8,890
Current liabilities€1,154Edellinen: €6,563
Henkilöstö2Edellinen: 2
Liikevaihto -kehitys4 kautta
€57,102
2022-12-31
€99,203
2023-12-31
€119,888
2024-12-31
€101,867
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys4 kautta
€1,352
2022-12-31
€4,514
2023-12-31
€12,085
2024-12-31
-€3,697
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys4 kautta
€1,082
2022-12-31
€3,611
2023-12-31
€9,653
2024-12-31
-€3,807
2025-12-31
Varat -kehitys4 kautta
€37,614
2022-12-31
€29,483
2023-12-31
€20,910
2024-12-31
€11,694
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
90.1 %2024-12-31: 68.6 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
37/100 · Nousussa
1.12x2024-12-31: 0.36x
Liikevoitto-%Heikko
41/100 · Laskussa
-3.6 %2024-12-31: 10.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste2.9 %15.9 %68.6 %90.1 %
Maksuvalmius---1.12x
Liikevoitto-%2.4 %4.5 %10.1 %-3.6 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3260769-1
EU-tunnusFIFPRO.3260769-1
KuntaVantaa
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2022-01-25Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2022-01-25Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Xin YangPuheenjohtajaLähteitä: 5 · Luottamus: 78%
Que QiVarsinainen jäsenLähteitä: 3 · Luottamus: 78%
Yang YiVarsinainen jäsenLähteitä: 3 · Luottamus: 78%
Qi QueHallitus: varsinainen jäsenLähteitä: 1 · Luottamus: 76%
Yi YangHallitus: varsinainen jäsenLähteitä: 1 · Luottamus: 76%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväYKSI SUSHI OY
Luokitus ennallaanB2 · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä58/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on ollut vaihtelevaa usealla osa-alueella.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVaihteleva
KannattavuusVaihteleva
VakavaraisuusParanee · 3 peräkkäistä kautta
MaksuvalmiusEi riittävästi historiaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
85 verrokkia
Omavaraisuus99%
Parempi kuin 99 % verrokeista
Kannattavuus16%
Heikompi kuin 84 % verrokeista
Maksuvalmius76%
Parempi kuin 76 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu19%
Heikompi kuin 81 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiRajallinen näyttöPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
1 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika188 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika188 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus1 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Merkittävää vaihtelua usealla talouden osa-alueella
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B2
2026-10-1858/100 · v0.15
B2 → B2
B2
2026-10-04 12.5558/100 · v0.14
B3 → B2 · +12 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1546/100 · v0.14
B2 → B3 · -6 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1452/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
49/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
40/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
4.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

9 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-09-20

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

1 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-14.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

YKSI SUSHI OY -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.