Yritysprofiili

YSI-Yhtiö Oy

YSI-Yhtiö Oy:n kotipaikka on Tuusula. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2011-02-25. Toimiala on yleistukkukauppa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-09-30 liikevaihto oli €55,362 ja liikevoitto -€3,880.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2390587-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2390587-3
Toimiala
Yleistukkukauppa
Kunta
Tuusula
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2011-02-25
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2011-02-11
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Koskenmäenpolku 1, 04300, Tuusula

Postiosoite: Sinivuokontie 15, 04300, Tuusula

Puhelin: +358458548254Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Verkkosivu: https://www.pktuulia.fiLähdehavainto

Instagram-profiili: https://www.instagram.com/oravatmiLähde: yrityksen verkkosivu

Facebook-profiili: https://www.facebook.com/anna.oravatmiLähde: yrityksen verkkosivu

Facebook-profiili: https://www.facebook.com/pktuuliaLähde: yrityksen verkkosivu

Instagram-profiili: https://www.instagram.com/parturikampaamotuuliaLähde: yrityksen verkkosivu

Henkilöt ja päätöksentekijät

Hakala Noora TuuliaToimitusjohtaja
Toni Miika Petteri HakalaToimitusjohtajan sijainen (2/2011)

Tietoa yrityksestä YSI-Yhtiö Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

YSI-Yhtiö Oy:n sijaintipaikkakunta on Tuusula. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2011-02-25. Toimiala on yleistukkukauppa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-09-30 liikevaihto oli €55,362 ja liikevoitto -€3,880. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-09-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €55,362 sekä tilikauden tulokseksi -€3,980. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -6.7%, liikevoittoprosentti -6.0% ja omavaraisuusaste +26.7%.

Aputoiminimet

Lähdehavainnoista materialisoidut julkiset rinnakkaisnimet.

Parturi-Kampaamo TuuliaYSI-Racing

Laaja toimialakuvaus

Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.

Yhtiön toimiala on rakennus-, remontti- ja sisustustarvikkeiden sekä kodinkoneiden osto-, myynti-, tuonti- ja vientitoiminta, sekä kaikki laillinen liiketoiminta.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-09-30

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-6.7%
Liikevoittoprosentti-6.0%
Omavaraisuusaste26.7%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€9,585Edellinen: €23,333
Inventory€2,170Edellinen: €2,100
Rahat ja pankkisaamiset€2,029Edellinen: €2,926
Edellisten tilikausien voitto/tappio€3,673Edellinen: €756
Tulos ennen veroja-€3,979Edellinen: €2,917
Oma pääoma€2,193Edellinen: €6,173
Velat€6,012Edellinen: €2,389
Vaihtuvat vastaavat€7,568Edellinen: €7,711
Current liabilities€6,012Edellinen: €2,389
Henkilöstö1Edellinen: 2
Liikevaihto -kehitys5 kautta
€63,166
2021-09-30
€68,883
2022-09-30
€107,579
2023-09-30
€59,339
2024-09-30
€55,362
2025-09-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€2,909
2024-09-30
-€3,880
2025-09-30
Tilikauden tulos -kehitys5 kautta
€105
2021-09-30
€431
2022-09-30
-€5,307
2023-09-30
€2,917
2024-09-30
-€3,980
2025-09-30
Varat -kehitys5 kautta
€11,442
2021-09-30
€11,384
2022-09-30
€17,280
2023-09-30
€8,562
2024-09-30
€8,205
2025-09-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteVälttävä
33/100 · Laskussa
26.7 %2024-09-30: 72.1 %
MaksuvalmiusVälttävä
23/100 · Laskussa
0.70x2024-09-30: 2.10x
Liikevoitto-%Heikko
35/100 · Laskussa
-6.0 %2024-09-30: 3.5 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-09-302022-09-302023-09-302024-09-302025-09-30
Omavaraisuusaste71.1 %75.2 %18.8 %72.1 %26.7 %
Maksuvalmius---2.10x0.70x
Liikevoitto-%---3.5 %-6.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2390587-3
ALV-tunnusFI23905873
EU-tunnusFIFPRO.2390587-3
KuntaTuusula
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2011-02-11Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2011-02-11Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2011-02-25Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2011-02-25Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Toni Miika Petteri HakalaToimitusjohtajan sijainen (2/2011)Lähteitä: 2 · Luottamus: 76%
Hakala Noora TuuliaToimitusjohtajaLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Hakala Noora TuuliaVarsinainen jäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväYSI-Yhtiö Oy
Luokitus ennallaanB2 · uusi analyysi 2026-10-16
Mallin pistemäärä51/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVaihteleva
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
99 verrokkia
Omavaraisuus24%
Heikompi kuin 76 % verrokeista
Kannattavuus36%
Heikompi kuin 64 % verrokeista
Maksuvalmius61%
Parempi kuin 61 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu41%
Heikompi kuin 59 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika72 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika72 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Samanaikainen heikkeneminen 3 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B2
2026-10-16 16.5451/100 · v0.14
B2 → B2 · -1 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-09-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1452/100 · v0.14
B2 → B2
  • Liikevaihto: Heikkenee
  • Kannattavuus: Heikkenee
  • Vakavaraisuus: Vaihteleva
B2
2026-09-1452/100 · v0.13
B2 → B2
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B2
2026-09-1352/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-16
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
31/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 15 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
72/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

12 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-12-11

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-09-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

YSI-Yhtiö Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.