Yritysprofiili

1point21 Oy

1point21 Oy:n kotipaikka on Pajujärvi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-09-20. Toimiala on sähköasennus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €9,545 ja liikevoitto -€3,985.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3312784-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3312784-1
Toimiala
Sähköasennus
Kunta
Pajujärvi
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-09-20
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-09-19
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Keikontie 29, 71920, Pajujärvi

Verkkosivu: https://www.1point21.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä 1point21 Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

1point21 Oy:n sijaintipaikkakunta on Pajujärvi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-09-20. Toimiala on sähköasennus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €9,545 ja liikevoitto -€3,985. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €9,545 sekä tilikauden tulokseksi -€5,157. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -71.7%, liikevoittoprosentti -41.7% ja omavaraisuusaste +16.4%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-71.7%
Liikevoittoprosentti-41.7%
Omavaraisuusaste16.4%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€4,692Edellinen: €10,297
Edellisten tilikausien voitto/tappio€7,527Edellinen: €2,366
Oma pääoma€2,370Edellinen: €7,527
Velat€12,111Edellinen: €4,717
Vaihtuvat vastaavat€8,283Edellinen: €12,244
Current liabilities€4,268Edellinen: €4,717
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€33,783
2024-12-31
€9,545
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€6,511
2024-12-31
-€3,985
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€5,161
2024-12-31
-€5,157
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€12,244
2024-12-31
€14,481
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteVälttävä
20/100 · Laskussa
16.4 %2024-12-31: 61.5 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
37/100 · Laskussa
1.10x2024-12-31: 2.18x
Liikevoitto-%Heikko
0/100 · Laskussa
-41.8 %2024-12-31: 19.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste61.5 %16.4 %
Maksuvalmius2.18x1.10x
Liikevoitto-%19.3 %-41.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3312784-1
ALV-tunnusFI33127841
EU-tunnusFIFPRO.3312784-1
KuntaPajujärvi
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2022-09-19Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2022-09-20Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2022-09-20Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2022-10-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2022-10-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
C
Kohonnut riski1point21 Oy
Luokitus laskiB3 → C · uusi analyysi 2026-09-29
Mallin pistemäärä34/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
94 verrokkia
Omavaraisuus22%
Heikompi kuin 78 % verrokeista
Kannattavuus15%
Heikompi kuin 85 % verrokeista
Maksuvalmius73%
Parempi kuin 73 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu7%
Heikompi kuin 93 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika57 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika71 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
  • Korkea taseen velkavipu
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
C
2026-09-29 06.5434/100 · v0.14
B3 → C · -11 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1545/100 · v0.14
B2 → B3 · -6 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1451/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaC
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-29
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
38/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
50/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
29.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → C.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

6 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-02-26

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

1point21 Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.