Yritysprofiili

Dermans Medica Oy

Dermans Medica Oy:n kotipaikka on Tampere. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2018-12-04. Toimiala on lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-11-30 liikevaihto oli €311,169 ja liikevoitto €140,832.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2954310-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2954310-5
Toimiala
Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut
Kunta
Tampere
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2018-12-04
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2018-11-23
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Näsilinnankatu 27 D 26, 33200, Tampere

Verkkosivu: https://www.eriikamansikka.fiLähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Raikamo Eriika KatariinaToimitusjohtaja

Tietoa yrityksestä Dermans Medica Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Dermans Medica Oy:n sijaintipaikkakunta on Tampere. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2018-12-04. Toimiala on lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-11-30 liikevaihto oli €311,169 ja liikevoitto €140,832. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-11-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €311,169 sekä tilikauden tulokseksi €115,731. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +2.7%, liikevoittoprosentti +45.3% ja omavaraisuusaste +90.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-11-30

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys2.7%
Liikevoittoprosentti45.3%
Omavaraisuusaste90.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€83,984Edellinen: €60,531
Rahat ja pankkisaamiset€36,223Edellinen: €22,963
Edellisten tilikausien voitto/tappio€429,859Edellinen: €353,912
Oma pääoma€548,090Edellinen: €469,909
Velat€55,161Edellinen: €58,859
Vaihtuvat vastaavat€180,447Edellinen: €126,126
Current liabilities€37,676Edellinen: €42,059
Liikevaihto -kehitys4 kautta
€219,035
2022-11-30
€275,289
2023-11-30
€302,939
2024-11-30
€311,169
2025-11-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys4 kautta
€113,984
2022-11-30
€140,645
2023-11-30
€145,625
2024-11-30
€140,832
2025-11-30
Tilikauden tulos -kehitys4 kautta
€92,105
2022-11-30
€92,105
2023-11-30
€113,498
2024-11-30
€115,731
2025-11-30
Varat -kehitys4 kautta
€343,303
2022-11-30
€412,893
2023-11-30
€528,768
2024-11-30
€603,251
2025-11-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
90.9 %2024-11-30: 88.9 %
MaksuvalmiusVälttävä
32/100 · Nousussa
0.96x2024-11-30: 0.55x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Laskussa
35.6 %2024-11-30: 40.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2022-11-302023-11-302024-11-302025-11-30
Omavaraisuusaste86.6 %93.8 %88.9 %90.9 %
Maksuvalmius--0.55x0.96x
Liikevoitto-%47.7 %44.8 %40.1 %35.6 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2954310-5
EU-tunnusFIFPRO.2954310-5
KuntaTampere
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2018-11-20Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2018-12-04Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2018-12-05Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Raikamo Eriika KatariinaToimitusjohtajaLähteitä: 5 · Luottamus: 78%
Raikamo Eriika KatariinaVarsinainen jäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Mansikka Akseli ViljamiVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Jaakko RönkköPäävastuullinen tilintarkastajaLähteitä: 1 · Luottamus: 76%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväDermans Medica Oy
Luokitus ennallaanA2 · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä83/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee · 3 peräkkäistä kautta
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
129 verrokkia
Omavaraisuus54%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Kannattavuus67%
Parempi kuin 67 % verrokeista
Maksuvalmius40%
Heikompi kuin 60 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu64%
Parempi kuin 64 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika181 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika222 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A2
2026-10-1883/100 · v0.15
A2 → A2 · -2 pistettä
  • Liikevaihto: Ei riittävästi historiaa → Paranee
  • Kannattavuus: Ei riittävästi historiaa → Heikkenee
  • Vakavaraisuus: Ei riittävästi historiaa → Vakaa
A2
2026-09-1485/100 · v0.14
A2 → A2
A2
2026-09-1485/100 · v0.13
A2 → A2
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
A2
2026-09-1385/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
94/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 7 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
58/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

11 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-07-10

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-11-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Dermans Medica Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.