Yritysprofiili

ESRE Oy

Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2001-11-06. Toimiala on leirintä- ja matkailuajoneuvoalueet. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €52,168 ja liikevoitto €7,341.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 1717317-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
1717317-8
Toimiala
Leirintä- ja matkailuajoneuvoalueet
Kunta
Ei saatavilla
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2001-11-06
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2001-08-13
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Rekisteripohjaisia yhteystietoja ei ole juuri nyt saatavilla tasta yrityksesta.

Tietoa yrityksestä ESRE Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2001-11-06. Toimiala on leirintä- ja matkailuajoneuvoalueet. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €52,168 ja liikevoitto €7,341. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €52,168 sekä tilikauden tulokseksi €7,347. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +67.9%, liikevoittoprosentti +14.1% ja omavaraisuusaste -27.7%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty3
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys67.9%
Liikevoittoprosentti14.1%
Omavaraisuusaste-27.7%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€9,237Edellinen: €3,379
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€110,322Edellinen: -€100,508
Oma pääoma-€77,915Edellinen: -€85,262
Velat€359,069Edellinen: €371,840
Vaihtuvat vastaavat€12,994Edellinen: €6,098
Current liabilities€359,069Edellinen: €371,840
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€33,321
2023-12-31
€31,062
2024-12-31
€52,168
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
-€8,291
2023-12-31
-€9,818
2024-12-31
€7,341
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
-€8,676
2023-12-31
-€9,814
2024-12-31
€7,347
2025-12-31
Varat -kehitys3 kautta
€300,902
2023-12-31
€286,578
2024-12-31
€281,154
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
0/100 · Nousussa
-27.7 %2024-12-31: -29.8 %
MaksuvalmiusHeikko
1/100 · Nousussa
0.03x2024-12-31: 0.01x
Liikevoitto-%Hyvä
85/100 · Nousussa
14.1 %2024-12-31: -31.6 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste-25.1 %-29.8 %-27.7 %
Maksuvalmius0.03x0.01x0.03x
Liikevoitto-%-24.9 %-31.6 %14.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus1717317-8
ALV-tunnusFI17173178
EU-tunnusFIFPRO.1717317-8
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2001-11-06Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2001-11-06Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2001-11-06Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2001-11-16Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2007-08-01Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B3
SeurattavaESRE Oy
Luokitus laskiB1 → B3 · uusi analyysi 2026-09-28
Mallin pistemäärä49/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusVaihteleva
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika107 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika104 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen oma pääoma
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B3
2026-09-28 04.1849/100 · v0.14
B1 → B3 · -13 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1562/100 · v0.14
B2 → B1 · +4 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1458/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-28
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
40/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 24 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
79/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
28.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

16 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-17

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

ESRE Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.