Yritysprofiili

FEMAFINN OY

FEMAFINN OY:n kotipaikka on Iisalmi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-10-25. Toimiala on ruokaravintolat. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €342,826 ja liikevoitto €39,677.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3089846-4VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3089846-4
Toimiala
Ruokaravintolat
Kunta
Iisalmi
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2019-10-25
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2019-09-27
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Pohjolankatu 8 4, 74100, Iisalmi

Puhelin: +358504787625Lähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Yildiz Yigit SaffetToimitusjohtaja

Tietoa yrityksestä FEMAFINN OY

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

FEMAFINN OY:n sijaintipaikkakunta on Iisalmi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-10-25. Toimiala on ruokaravintolat. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €342,826 ja liikevoitto €39,677. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €342,826 sekä tilikauden tulokseksi €29,884. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -20.9%, liikevoittoprosentti +11.3% ja omavaraisuusaste +35.8%.

Laaja toimialakuvaus

Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.

Yhtiön toimiala on ravintola-ala, baaritoiminta, alkoholijuomien anniskelu ja vähittäismyynti.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-20.9%
Liikevoittoprosentti11.3%
Omavaraisuusaste35.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€7,148Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€29,207Edellinen: €24,001
Edellisten tilikausien voitto/tappio€32,948Edellinen: €15,966
Tulos ennen veroja€37,504Edellinen: Ei vertailuarvoa
Oma pääoma€62,832Edellinen: €32,948
Velat€112,505Edellinen: €128,906
Vaihtuvat vastaavat€144,067Edellinen: €134,364
Current liabilities€84,584Edellinen: €128,906
Henkilöstö5Edellinen: 7
Liikevaihto -kehitys5 kautta
€214,650
2021-12-31
€362,052
2022-12-31
€446,782
2023-12-31
€433,421
2024-12-31
€342,826
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys5 kautta
€33,077
2021-12-31
€37,558
2022-12-31
€38,567
2023-12-31
€43,512
2024-12-31
€39,677
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys5 kautta
€23,179
2021-12-31
€18,519
2022-12-31
€23,258
2023-12-31
€16,982
2024-12-31
€29,884
2025-12-31
Varat -kehitys5 kautta
€76,323
2021-12-31
€137,658
2022-12-31
€141,701
2023-12-31
€161,855
2024-12-31
€175,337
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
45/100 · Nousussa
35.8 %2024-12-31: 20.4 %
MaksuvalmiusHeikko
12/100 · Nousussa
0.35x2024-12-31: 0.19x
Liikevoitto-%Hyvä
78/100 · Nousussa
11.3 %2024-12-31: 10.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste50.7 %41.6 %53.6 %20.4 %35.8 %
Maksuvalmius--0.54x-0.35x
Liikevoitto-%15.0 %10.3 %8.6 %10.0 %11.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3089846-4
ALV-tunnusFI30898464
EU-tunnusFIFPRO.3089846-4
KuntaIisalmi
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2019-10-25Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2019-10-28Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2019-11-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2020-01-17Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2020-02-28Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Yildiz Yigit SaffetToimitusjohtajaLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Yildiz Yigit SaffetHallituksen puheenjohtajaLähteitä: 2 · Luottamus: 74%
Othman DijwarVarsinainen jäsenLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Yildiz FatihProkuristiLähteitä: 1 · Luottamus: 78%
Fatih YildizHallitus: varajäsenLähteitä: 1 · Luottamus: 76%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväFEMAFINN OY
Luokitus ennallaanB2 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä57/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusVaihteleva
MaksuvalmiusEi riittävästi historiaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
32 verrokkia
Omavaraisuus50%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Kannattavuus69%
Parempi kuin 69 % verrokeista
Maksuvalmius61%
Parempi kuin 61 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu9%
Heikompi kuin 91 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika119 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika207 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus1 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B2
2026-10-17 09.1057/100 · v0.14
B2 → B2 · -2 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1459/100 · v0.14
B2 → B2
  • Liikevaihto: Heikkenee
  • Kannattavuus: Vakaa
  • Vakavaraisuus: Vaihteleva
B2
2026-09-1359/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
14/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 6 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
69/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

18 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-29

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

FEMAFINN OY -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.