Yritysprofiili

Isac Capital Oy

Isac Capital Oy:n kotipaikka on Heinola. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2007-01-12. Toimiala on arvopaperien ja raaka-ainesopimusten välittäminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-03-31 liikevaihto oli €65,463 ja liikevoitto €7,908.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2086075-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2086075-3
Toimiala
Arvopaperien ja raaka-ainesopimusten välittäminen
Kunta
Heinola
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2007-01-12
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2007-01-08
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Maaherrankatu 19, 18100, Heinola

Tietoa yrityksestä Isac Capital Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Isac Capital Oy:n sijaintipaikkakunta on Heinola. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2007-01-12. Toimiala on arvopaperien ja raaka-ainesopimusten välittäminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-03-31 liikevaihto oli €65,463 ja liikevoitto €7,908. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-03-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €65,463 sekä tilikauden tulokseksi €14,992. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -0.0%, liikevoittoprosentti +12.1% ja omavaraisuusaste +81.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-03-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-0.0%
Liikevoittoprosentti12.1%
Omavaraisuusaste81.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€4,487Edellinen: €45,604
Edellisten tilikausien voitto/tappio€422,493Edellinen: €388,022
Oma pääoma€439,985Edellinen: €434,993
Velat€97,478Edellinen: €99,230
Vaihtuvat vastaavat€5,907Edellinen: €55,860
Current liabilities€19,361Edellinen: €16,776
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€65,477
2025-03-31
€65,463
2026-03-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€14,857
2025-03-31
€7,908
2026-03-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€44,471
2025-03-31
€14,992
2026-03-31
Varat -kehitys2 kautta
€534,223
2025-03-31
€537,464
2026-03-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
81.9 %2025-03-31: 81.4 %
MaksuvalmiusHeikko
8/100 · Laskussa
0.23x2025-03-31: 2.72x
Liikevoitto-%Hyvä
80/100 · Laskussa
12.1 %2025-03-31: 22.7 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-03-312026-03-31
Omavaraisuusaste81.4 %81.9 %
Maksuvalmius2.72x0.23x
Liikevoitto-%22.7 %12.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2086075-3
EU-tunnusFIFPRO.2086075-3
KuntaHeinola
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2007-01-12Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2007-01-12Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväIsac Capital Oy
Luokitus nousiA3 → A2 · uusi analyysi 2026-09-30
Mallin pistemäärä80/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
441 verrokkia
Omavaraisuus71%
Parempi kuin 71 % verrokeista
Kannattavuus68%
Parempi kuin 68 % verrokeista
Maksuvalmius50%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Liikevaihdon kasvu39%
Heikompi kuin 61 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika156 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika143 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A2
2026-09-30 02.1880/100 · v0.14
A3 → A2 · +7 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-03-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1573/100 · v0.14
B1 → A3 · +9 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1464/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-30
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
88/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 19 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
77/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Tilinpäätös rekisteröityTalousTodennettu lähde
7.10.2026 · PRH / KREKTILINPÄÄTÖSASIAKIRJAT
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
30.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

17 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-10-07

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-03-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-02-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Isac Capital Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.