Yritysprofiili

Jampan Jeesi Oy

Jampan Jeesi Oy:n kotipaikka on Röykkä. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-09-08. Toimiala on rakennuspaikan valmistelutyöt. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €259,385 ja liikevoitto €22,530.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3385945-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3385945-2
Toimiala
Rakennuspaikan valmistelutyöt
Kunta
Röykkä
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-09-08
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-08-28
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Lovelankuja 12, 05100, Röykkä

Puhelin: +358400957911Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Verkkosivu: https://www.jampanjeesi.fiLähdehavainto

Tiktok-profiili: https://www.tiktok.com/@jampanjeesioy?_r=1&_t=ZN-93Oehu4939aLähde: yrityksen verkkosivu

Facebook-profiili: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555176141592Lähde: yrityksen verkkosivu

Instagram-profiili: https://www.instagram.com/jampanjeesioyLähde: yrityksen verkkosivu

Henkilöt ja päätöksentekijät

Nyman Jarmo AnteroToimitusjohtaja

Tietoa yrityksestä Jampan Jeesi Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Jampan Jeesi Oy:n sijaintipaikkakunta on Röykkä. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-09-08. Toimiala on rakennuspaikan valmistelutyöt. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €259,385 ja liikevoitto €22,530. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €259,385 sekä tilikauden tulokseksi €11,386. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +156.1%, liikevoittoprosentti +8.7% ja omavaraisuusaste +17.4%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys156.1%
Liikevoittoprosentti8.7%
Omavaraisuusaste17.4%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€47,907Edellinen: €15,120
Edellisten tilikausien voitto/tappio€15,946Edellinen: €0
Tulos ennen veroja€15,721Edellinen: €18,229
Oma pääoma€27,332Edellinen: €15,946
Velat€129,628Edellinen: €30,961
Vaihtuvat vastaavat€70,313Edellinen: €20,830
Current liabilities€15,643Edellinen: €5,478
Henkilöstö2Edellinen: 1
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€101,284
2024-12-31
€259,385
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€19,400
2024-12-31
€22,530
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€15,948
2024-12-31
€11,386
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€46,907
2024-12-31
€156,960
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteVälttävä
22/100 · Laskussa
17.4 %2024-12-31: 34.0 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
3.06x2024-12-31: 2.76x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
72/100 · Laskussa
8.7 %2024-12-31: 19.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste34.0 %17.4 %
Maksuvalmius2.76x3.06x
Liikevoitto-%19.1 %8.7 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3385945-2
ALV-tunnusFI33859452
EU-tunnusFIFPRO.3385945-2
KuntaRöykkä
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-08-28Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-08-28Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-09-08Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-09-08Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Nyman Jarmo AnteroToimitusjohtajaLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Nyman Jarmo AnteroPuheenjohtajaLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Nyman Jere AnteroVarsinainen jäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Nyman Emma MariaVarajäsenLähteitä: 1 · Luottamus: 78%
Emma NymanSisällöntuottaja & markkinointiLähteitä: 1 · Luottamus: 76%
Jere NymanTyönjohto & työn toteutusLähteitä: 1 · Luottamus: 76%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaJampan Jeesi Oy
Luokitus nousiB3 → B1 · uusi analyysi 2026-10-03
Mallin pistemäärä60/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
58 verrokkia
Omavaraisuus28%
Heikompi kuin 72 % verrokeista
Kannattavuus64%
Parempi kuin 64 % verrokeista
Maksuvalmius93%
Parempi kuin 93 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu97%
Parempi kuin 97 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika55 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika71 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Korkea taseen velkavipu
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B1
2026-10-03 02.5360/100 · v0.14
B3 → B1 · +14 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1546/100 · v0.14
B2 → B3 · -6 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1452/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-03
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
46/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
44/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
3.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

7 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-02-24

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Jampan Jeesi Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.