Yritysprofiili

Kraftwork oy

Kraftwork oy:n kotipaikka on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-09-06. Toimiala on talonrakentaminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-08-31 liikevaihto oli €217,637 ja liikevoitto €11,942.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3232105-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3232105-2
Toimiala
Talonrakentaminen
Kunta
Vantaa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-09-06
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-08-29
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Vetokuja 4, 01610, Vantaa

Postiosoite: vetokuja 4, 01610, Vantaa

Tietoa yrityksestä Kraftwork oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Kraftwork oy:n sijaintipaikkakunta on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-09-06. Toimiala on talonrakentaminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-08-31 liikevaihto oli €217,637 ja liikevoitto €11,942. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-08-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €217,637 sekä tilikauden tulokseksi €7,348. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +232.6%, liikevoittoprosentti +5.5% ja omavaraisuusaste +8.0%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-08-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys232.6%
Liikevoittoprosentti5.5%
Omavaraisuusaste8.0%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€6,600Edellinen: €825
Edellisten tilikausien voitto/tappio€2Edellinen: €7,208
Oma pääoma€7,349Edellinen: €2
Velat€84,840Edellinen: €87,093
Vaihtuvat vastaavat€40,466Edellinen: €18,131
Current liabilities€36,639Edellinen: €16,188
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€65,431
2024-08-31
€217,637
2025-08-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€2,074
2024-08-31
€11,942
2025-08-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€7,207
2024-08-31
€7,348
2025-08-31
Varat -kehitys2 kautta
€87,095
2024-08-31
€92,189
2025-08-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
10/100 · Nousussa
8.0 %2024-08-31: 0.0 %
MaksuvalmiusHeikko
6/100 · Nousussa
0.18x2024-08-31: 0.05x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
64/100 · Nousussa
5.5 %2024-08-31: -3.2 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-08-312025-08-31
Omavaraisuusaste0.0 %8.0 %
Maksuvalmius0.05x0.18x
Liikevoitto-%-3.2 %5.5 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3232105-2
ALV-tunnusFI32321052
EU-tunnusFIFPRO.3232105-2
KuntaVantaa
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-08-29Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2021-08-29Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2021-09-06Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2021-09-06Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2025-07-06Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväKraftwork oy
Luokitus ennallaanB2 · uusi analyysi 2026-09-18
Mallin pistemäärä50/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
227 verrokkia
Omavaraisuus18%
Heikompi kuin 82 % verrokeista
Kannattavuus48%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Maksuvalmius34%
Heikompi kuin 66 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu96%
Parempi kuin 96 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika55 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika85 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B2
2026-09-18 14.2750/100 · v0.14
B2 → B2 · -1 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-08-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1451/100 · v0.14
B2 → B2
B2
2026-09-1451/100 · v0.13
B2 → B2 · -2 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1353/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
25/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
65/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

14 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-11-22

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-08-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Kraftwork oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.