Yritysprofiili

Lomaräätälit Oy

Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2016-06-16. Toimiala on lyhytaikainen majoitus huoneistoissa ja huoneissa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-12-31 liikevaihto oli €13,410 ja liikevoitto -€12,423.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2757726-4VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2757726-4
Toimiala
Lyhytaikainen majoitus huoneistoissa ja huoneissa
Kunta
Ei saatavilla
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2016-06-16
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2016-04-15
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Rekisteripohjaisia yhteystietoja ei ole juuri nyt saatavilla tasta yrityksesta.

Tietoa yrityksestä Lomaräätälit Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2016-06-16. Toimiala on lyhytaikainen majoitus huoneistoissa ja huoneissa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-12-31 liikevaihto oli €13,410 ja liikevoitto -€12,423. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2024-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €13,410 sekä tilikauden tulokseksi -€12,440. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -9.1%, liikevoittoprosentti -92.6% ja omavaraisuusaste +21.6%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2024-12-31

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty3
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-9.1%
Liikevoittoprosentti-92.6%
Omavaraisuusaste21.6%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€16,800Edellinen: €16,880
Rahat ja pankkisaamiset€86Edellinen: €259
Advances received€114Edellinen: €2,741
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€187,443Edellinen: -€165,533
Oma pääoma€200,117Edellinen: €212,557
Velat€725,413Edellinen: €730,652
Vaihtuvat vastaavat€694Edellinen: €1,225
Current liabilities€725,413Edellinen: €730,652
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€11,431
2022-12-31
€14,751
2023-12-31
€13,410
2024-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
-€20,561
2022-12-31
-€21,910
2023-12-31
-€12,423
2024-12-31
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
-€20,672
2022-12-31
-€21,910
2023-12-31
-€12,440
2024-12-31
Varat -kehitys3 kautta
€962,915
2022-12-31
€943,209
2023-12-31
€925,530
2024-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteVälttävä
27/100 · Laskussa
21.6 %2023-12-31: 22.6 %
MaksuvalmiusHeikko
0/100 · Vakaa
0.00x2023-12-31: 0.00x
Liikevoitto-%Heikko
0/100 · Nousussa
-41.1 %2023-12-31: -69.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2022-12-312023-12-312024-12-31
Omavaraisuusaste24.4 %22.6 %21.6 %
Maksuvalmius0.00x0.00x0.00x
Liikevoitto-%-72.8 %-69.3 %-41.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2757726-4
ALV-tunnusFI27577264
EU-tunnusFIFPRO.2757726-4
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2016-04-15Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2016-05-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2016-06-16Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2016-06-17Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B3
SeurattavaLomaräätälit Oy
Luokitus laskiB1 → B3 · uusi analyysi 2026-09-21
Mallin pistemäärä47/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee · 2 peräkkäistä kautta
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
297 verrokkia
Omavaraisuus30%
Heikompi kuin 70 % verrokeista
Kannattavuus16%
Heikompi kuin 84 % verrokeista
Maksuvalmius15%
Heikompi kuin 85 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu33%
Heikompi kuin 67 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika108 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika117 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Tappiota kahdella viimeisellä käytettävissä olevalla kaudella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B3
2026-09-21 18.4747/100 · v0.14
B1 → B3 · -16 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2024-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1463/100 · v0.14
B1 → B1
B1
2026-09-1463/100 · v0.13
B2 → B1 · +5 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1358/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-21
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
46/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 10 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
74/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
21.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

14 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-24

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2024-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Lomaräätälit Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.