Yritysprofiili

Maglelin Oy

Maglelin Oy:n kotipaikka on Sirkka. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2016-11-15. Toimiala on muu varauspalvelutoiminta ja siihen liittyvä toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-06-30 liikevaihto oli €595,638 ja liikevoitto €199,028.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2794714-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2794714-9
Toimiala
Muu varauspalvelutoiminta ja siihen liittyvä toiminta
Kunta
Sirkka
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2016-11-15
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2016-11-11
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Majavaojantie 190, 99130, Sirkka

Tietoa yrityksestä Maglelin Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Maglelin Oy:n sijaintipaikkakunta on Sirkka. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2016-11-15. Toimiala on muu varauspalvelutoiminta ja siihen liittyvä toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-06-30 liikevaihto oli €595,638 ja liikevoitto €199,028. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-06-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €595,638 sekä tilikauden tulokseksi €156,185. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +23.0%, liikevoittoprosentti +33.4% ja omavaraisuusaste +72.4%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-06-30

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys23.0%
Liikevoittoprosentti33.4%
Omavaraisuusaste72.4%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€4,916Edellinen: €877
Rahat ja pankkisaamiset€168,073Edellinen: €113,376
Advances received€19,357Edellinen: €11,657
Edellisten tilikausien voitto/tappio€209,399Edellinen: €131,979
Oma pääoma€365,584Edellinen: €238,469
Velat€139,263Edellinen: €200,805
Vaihtuvat vastaavat€170,377Edellinen: €119,760
Current liabilities€99,647Edellinen: €130,525
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€484,260
2025-06-30
€595,638
2026-06-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€140,959
2025-06-30
€199,028
2026-06-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€106,490
2025-06-30
€156,185
2026-06-30
Varat -kehitys2 kautta
€439,274
2025-06-30
€504,847
2026-06-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
94/100 · Nousussa
75.3 %2025-06-30: 55.8 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
56/100 · Nousussa
1.69x2025-06-30: 0.87x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
33.1 %2025-06-30: 29.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-06-302026-06-30
Omavaraisuusaste55.8 %75.3 %
Maksuvalmius0.87x1.69x
Liikevoitto-%29.1 %33.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2794714-9
ALV-tunnusFI27947149
EU-tunnusFIFPRO.2794714-9
KuntaSirkka
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2016-11-09Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2016-11-11Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2016-11-15Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2016-11-23Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2021-07-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväMaglelin Oy
Luokitus nousiA3 → A2 · uusi analyysi 2026-10-31
Mallin pistemäärä88/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
1420 verrokkia
Omavaraisuus69%
Parempi kuin 69 % verrokeista
Kannattavuus87%
Parempi kuin 87 % verrokeista
Maksuvalmius80%
Parempi kuin 80 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu77%
Parempi kuin 77 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika121 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika121 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
6 arviota
A2
2026-10-31 15.5188/100 · v0.15
A3 → A2 · +9 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: uudempi PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-06-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-10-1779/100 · v0.15
A3 → A3
A3
2026-10-03 19.1979/100 · v0.14
B1 → A3 · +12 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-06-30).
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B1
2026-09-1567/100 · v0.14
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-31
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
82/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 9 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
66/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
31.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → A2.
Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
29.10.2026 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2026-06-30.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
3.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

9 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-10-29

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-06-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Maglelin Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.