Yritysprofiili

manevit Solutions Oy

manevit Solutions Oy:n kotipaikka on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-04-29. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €476,603 ja liikevoitto -€10,115.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3443665-4VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3443665-4
Toimiala
Liikkeenjohdon konsultointi
Kunta
Vantaa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2024-04-29
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2024-04-21
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kerokuja 3 B 7, 01280, Vantaa

Tietoa yrityksestä manevit Solutions Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

manevit Solutions Oy:n sijaintipaikkakunta on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-04-29. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €476,603 ja liikevoitto -€10,115. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €476,603 sekä tilikauden tulokseksi -€10,876. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +175.7%, liikevoittoprosentti -2.1% ja omavaraisuusaste -3.0%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys175.7%
Liikevoittoprosentti-2.1%
Omavaraisuusaste-3.0%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€1,961Edellinen: €16,779
Edellisten tilikausien voitto/tappio€8,419Edellinen: €0
Oma pääoma-€2,457Edellinen: €8,419
Velat€85,105Edellinen: €70,245
Vaihtuvat vastaavat€69,204Edellinen: €67,264
Current liabilities€85,105Edellinen: €70,245
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€172,880
2024-12-31
€476,603
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€13,228
2024-12-31
-€10,115
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€8,419
2024-12-31
-€10,876
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€78,664
2024-12-31
€82,648
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
0/100 · Laskussa
-3.0 %2024-12-31: 10.7 %
MaksuvalmiusHeikko
1/100 · Laskussa
0.02x2024-12-31: 0.24x
Liikevoitto-%Heikko
45/100 · Laskussa
-2.1 %2024-12-31: 7.7 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste10.7 %-3.0 %
Maksuvalmius0.24x0.02x
Liikevoitto-%7.7 %-2.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3443665-4
ALV-tunnusFI34436654
EU-tunnusFIFPRO.3443665-4
KuntaVantaa
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2024-04-29Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2024-04-29Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2024-07-22Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2024-08-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
C
Kohonnut riskimanevit Solutions Oy
Luokitus laskiB3 → C · uusi analyysi 2026-11-03
Mallin pistemäärä32/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
54 verrokkia
Omavaraisuus2%
Heikompi kuin 98 % verrokeista
Kannattavuus17%
Heikompi kuin 83 % verrokeista
Maksuvalmius41%
Heikompi kuin 59 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu94%
Parempi kuin 94 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiViivästynytPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika279 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika351 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen oma pääoma
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
6 arviota
C
2026-11-03 10.4932/100 · v0.15
B3 → C · -15 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: uudempi PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-10-1747/100 · v0.15
B3 → B3
B3
2026-09-20 09.3847/100 · v0.14
B3 → B3 · -2 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2024-12-31).
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B3
2026-09-1449/100 · v0.14
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaC
Automaattisen mallin tietopäivä2026-11-03
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
72/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
15/100

Yrityksellä on noin 2 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
37/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
3.11.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → C.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
6.10.2026 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2025-12-31.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

7 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-02-27

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-02-09.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

manevit Solutions Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.