Yritysprofiili

MarMore oy

MarMore oy:n kotipaikka on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-03-27. Toimiala on muu muualla luokittelematon monenlainen koulutustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €44,577 ja liikevoitto -€12,122.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3125333-4VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3125333-4
Toimiala
Muu muualla luokittelematon monenlainen koulutustoiminta
Kunta
Espoo
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2020-03-27
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2020-03-10
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Sepontie 3 lt. 5, 02130, Espoo

Verkkosivu: https://www.marmore.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä MarMore oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

MarMore oy:n sijaintipaikkakunta on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-03-27. Toimiala on muu muualla luokittelematon monenlainen koulutustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €44,577 ja liikevoitto -€12,122. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €44,577 sekä tilikauden tulokseksi -€12,330. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -39.1%, liikevoittoprosentti -27.2% ja omavaraisuusaste +71.1%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet6
PRH jäsennetty6
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-39.1%
Liikevoittoprosentti-27.2%
Omavaraisuusaste71.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€20,229Edellinen: €27,115
Edellisten tilikausien voitto/tappio€36,971Edellinen: €25,853
Oma pääoma€24,641Edellinen: €36,971
Velat€10,026Edellinen: €7,866
Vaihtuvat vastaavat€25,968Edellinen: €34,363
Current liabilities€10,026Edellinen: €7,866
Liikevaihto -kehitys6 kautta
€98,604
2020-12-31
€102,533
2021-12-31
€3,342
2022-12-31
€38,980
2023-12-31
€73,185
2024-12-31
€44,577
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys6 kautta
€37,167
2020-12-31
€30,037
2021-12-31
-€19,847
2022-12-31
€5,430
2023-12-31
€4,996
2024-12-31
-€12,122
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys6 kautta
€29,716
2020-12-31
€27,477
2021-12-31
-€31,571
2022-12-31
€6,857
2023-12-31
€11,118
2024-12-31
-€12,330
2025-12-31
Varat -kehitys6 kautta
€36,445
2020-12-31
€63,838
2021-12-31
€26,114
2022-12-31
€41,115
2023-12-31
€44,837
2024-12-31
€34,668
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
89/100 · Laskussa
71.1 %2024-12-31: 82.5 %
MaksuvalmiusHyvä
67/100 · Laskussa
2.02x2024-12-31: 3.45x
Liikevoitto-%Heikko
0/100 · Laskussa
-27.2 %2024-12-31: 6.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2020-12-312021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste81.5 %86.1 %72.7 %62.9 %82.5 %71.1 %
Maksuvalmius1.46x3.42x1.53x1.08x3.45x2.02x
Liikevoitto-%37.7 %29.3 %-593.9 %13.9 %6.8 %-27.2 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3125333-4
ALV-tunnusFI31253334
EU-tunnusFIFPRO.3125333-4
KuntaEspoo
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2020-03-10Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2020-03-10Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2020-03-10Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2020-03-27Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2020-03-27Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaMarMore oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-10-30
Mallin pistemäärä64/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on ollut vaihtelevaa usealla osa-alueella.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVaihteleva
KannattavuusHeikkenee · 2 peräkkäistä kautta
VakavaraisuusVaihteleva
MaksuvalmiusVaihteleva
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
44 verrokkia
Omavaraisuus59%
Parempi kuin 59 % verrokeista
Kannattavuus27%
Heikompi kuin 73 % verrokeista
Maksuvalmius73%
Parempi kuin 73 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu23%
Heikompi kuin 77 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika73 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika113 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
  • Merkittävää vaihtelua usealla talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
6 arviota
B1
2026-10-30 21.3864/100 · v0.15
A3 → B1 · -6 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-aikasarjaan lisättiin uusi tilinpäätös (2025-12-31).
B1
2026-10-1768/100 · v0.15
B1 → B1
B1
2026-09-16 22.2768/100 · v0.14
B1 → B1 · -1 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B1
2026-09-1469/100 · v0.14
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-30
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 6 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
65/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
30.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
30.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

11 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-14

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

6 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

MarMore oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.