Yritysprofiili

Nätin Tupa Oy

Nätin Tupa Oy:n kotipaikka on Muurola. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-08-23. Toimiala on ruokaravintolat. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-04-30 liikevaihto oli €80,471 ja liikevoitto €7,655.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3382442-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3382442-8
Toimiala
Ruokaravintolat
Kunta
Muurola
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-08-23
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-08-10
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Totontie 2, 97140, Muurola

Tietoa yrityksestä Nätin Tupa Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Nätin Tupa Oy:n sijaintipaikkakunta on Muurola. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-08-23. Toimiala on ruokaravintolat. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-04-30 liikevaihto oli €80,471 ja liikevoitto €7,655. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-04-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €80,471 sekä tilikauden tulokseksi €5,414. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +16.5%, liikevoittoprosentti +9.5% ja omavaraisuusaste +24.3%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-04-30

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys16.5%
Liikevoittoprosentti9.5%
Omavaraisuusaste24.3%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€5,113Edellinen: €5,374
Rahat ja pankkisaamiset€16,098Edellinen: €12,480
Edellisten tilikausien voitto/tappio€16Edellinen: €0
Oma pääoma€5,430Edellinen: €16
Velat€16,933Edellinen: €21,065
Vaihtuvat vastaavat€22,363Edellinen: €21,081
Current liabilities€15,219Edellinen: €14,208
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€69,094
2024-04-30
€80,471
2025-04-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€1,549
2024-04-30
€7,655
2025-04-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€16
2024-04-30
€5,414
2025-04-30
Varat -kehitys2 kautta
€21,081
2024-04-30
€22,363
2025-04-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteVälttävä
30/100 · Nousussa
24.3 %2024-04-30: 0.1 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
46/100 · Nousussa
1.39x2024-04-30: 1.26x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
74/100 · Nousussa
9.5 %2024-04-30: 2.2 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-04-302025-04-30
Omavaraisuusaste0.1 %24.3 %
Maksuvalmius1.26x1.39x
Liikevoitto-%2.2 %9.5 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3382442-8
ALV-tunnusFI33824428
EU-tunnusFIFPRO.3382442-8
KuntaMuurola
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-08-10Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-08-10Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-08-23Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-08-23Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväNätin Tupa Oy
Luokitus nousiC → B2 · uusi analyysi 2026-09-23
Mallin pistemäärä57/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
112 verrokkia
Omavaraisuus28%
Heikompi kuin 72 % verrokeista
Kannattavuus61%
Parempi kuin 61 % verrokeista
Maksuvalmius64%
Parempi kuin 64 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu81%
Parempi kuin 81 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika94 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika73 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Samanaikainen elpyminen 3 talouden osa-alueella
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B2
2026-09-23 08.0657/100 · v0.14
C → B2 · +21 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-04-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
C
2026-09-1536/100 · v0.14
B3 → C · -11 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B3
2026-09-1347/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-23
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
14/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
46/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
23.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus C → B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus C.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

11 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-25

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-04-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-06.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Nätin Tupa Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.