Yritysprofiili

PHR Maanrakennus Oy

PHR Maanrakennus Oy:n kotipaikka on Seinäjoki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2018-05-15. Toimiala on muualla luokittelematon muu maa- ja vesirakentaminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €122,795 ja liikevoitto €22,799.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2907084-6VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2907084-6
Toimiala
Muualla luokittelematon muu maa- ja vesirakentaminen
Kunta
Seinäjoki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2018-05-15
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2018-03-29
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Piilikuja 11, 60100, Seinäjoki

Puhelin: +358406691553Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Verkkosivu: https://www.phr.fiLähdehavainto

Facebook-profiili: https://www.facebook.com/PHR-Maanrakennus-Oy-1910982168935616Lähde: yrityksen verkkosivu

Henkilöt ja päätöksentekijät

GEORGE QUICKCEO

Sähköposti: Sähköposti saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

WILLIAM WASHINGTONPäätöksentekijä

Sähköposti: Sähköposti saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

JEREMY HENDRIXONCTO and Finance Manager

Sähköposti: Sähköposti saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

SAMANTHA FOXChief Accountant Manager

Sähköposti: Sähköposti saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

Suorat yhteystiedot saatavilla kirjautuneilleOsa henkilötason yhteystiedoista näytetään vain rekisteröityneille käyttäjille. Tiedot perustuvat julkisiin lähteisiin, kuten yrityksen omiin verkkosivuihin.Kirjaudu nähdäksesi päätöksentekijöiden yhteystiedot

Tietoa yrityksestä PHR Maanrakennus Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

PHR Maanrakennus Oy:n sijaintipaikkakunta on Seinäjoki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2018-05-15. Toimiala on muualla luokittelematon muu maa- ja vesirakentaminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €122,795 ja liikevoitto €22,799. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €122,795 sekä tilikauden tulokseksi €14,580. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +19.9%, liikevoittoprosentti +18.6% ja omavaraisuusaste +12.7%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys19.9%
Liikevoittoprosentti18.6%
Omavaraisuusaste12.7%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€42,081Edellinen: €41,376
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€6,756Edellinen: -€3,067
Tulos ennen veroja€14,667Edellinen: -€3,688
Oma pääoma€18,324Edellinen: €3,744
Velat€125,653Edellinen: €129,130
Vaihtuvat vastaavat€45,442Edellinen: €43,727
Current liabilities€30,409Edellinen: €25,860
Henkilöstö1Edellinen: 1
Liikevaihto -kehitys5 kautta
€110,244
2021-12-31
€107,527
2022-12-31
€115,191
2023-12-31
€102,388
2024-12-31
€122,795
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys4 kautta
€24,732
2021-12-31
€13,567
2023-12-31
€6,124
2024-12-31
€22,799
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys5 kautta
€18,601
2021-12-31
-€14,133
2022-12-31
-€14,133
2023-12-31
-€3,688
2024-12-31
€14,580
2025-12-31
Varat -kehitys5 kautta
€199,778
2021-12-31
€191,602
2022-12-31
€167,675
2023-12-31
€132,874
2024-12-31
€143,977
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHeikko
16/100 · Nousussa
12.7 %2024-12-31: 2.8 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
46/100 · Laskussa
1.38x2024-12-31: 1.60x
Liikevoitto-%Hyvä
96/100 · Nousussa
18.6 %2024-12-31: 6.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste9.7 %2.0 %4.4 %2.8 %12.7 %
Maksuvalmius---1.60x1.38x
Liikevoitto-%22.4 %-11.8 %6.0 %18.6 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2907084-6
ALV-tunnusFI29070846
EU-tunnusFIFPRO.2907084-6
KuntaSeinäjoki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2018-04-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2018-04-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2018-05-15Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2018-05-15Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Suoria yhteystietoja saatavilla kirjautuneille käyttäjille.

Ristimäki Tuomas Jorma JuhaniToimitusjohtajaLähteitä: 5 · Luottamus: 78%
GEORGE QUICKCEOLähteitä: 1 · Luottamus: 78%
Board MemberCEOLähteitä: 1 · Luottamus: 78%
Ristimäki Tuomas Jorma JuhaniVarsinainen jäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Ristimäki Riikka MariaVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväPHR Maanrakennus Oy
Luokitus laskiB1 → B2 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä59/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on ollut vaihtelevaa usealla osa-alueella.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVaihteleva
KannattavuusVaihteleva
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
1302 verrokkia
Omavaraisuus21%
Heikompi kuin 79 % verrokeista
Kannattavuus77%
Parempi kuin 77 % verrokeista
Maksuvalmius68%
Parempi kuin 68 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu82%
Parempi kuin 82 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika49 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika49 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Korkea taseen velkavipu
  • Merkittävää vaihtelua usealla talouden osa-alueella
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B2
2026-10-1759/100 · v0.15
B1 → B2 · -1 pistettä
  • Maksuvalmius: Ei riittävästi historiaa → Vakaa
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1460/100 · v0.14
B1 → B1
  • Liikevaihto: Vaihteleva
  • Kannattavuus: Vaihteleva
  • Vakavaraisuus: Paranee
B1
2026-09-1460/100 · v0.13
B1 → B1
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B1
2026-09-1360/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
23/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 8 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
68/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

14 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-02-18

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

PHR Maanrakennus Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.