Yritysprofiili

Restavälitys Oy

Restavälitys Oy:n kotipaikka on Lempäälä. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-01-07. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-01-31 liikevaihto oli €84,468 ja liikevoitto €4,326.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3257358-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3257358-3
Toimiala
Liikkeenjohdon konsultointi
Kunta
Lempäälä
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-01-07
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-12-29
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Areenakatu 14, 37570, Lempäälä

Verkkosivu: https://restavalitys.fiLähde: rekisteritieto

Tietoa yrityksestä Restavälitys Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Restavälitys Oy:n sijaintipaikkakunta on Lempäälä. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-01-07. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-01-31 liikevaihto oli €84,468 ja liikevoitto €4,326. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-01-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €84,468 sekä tilikauden tulokseksi €1,892. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +124.4%, liikevoittoprosentti +5.1% ja omavaraisuusaste +71.5%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-01-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys124.4%
Liikevoittoprosentti5.1%
Omavaraisuusaste71.5%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€1,502Edellinen: €1,060
Edellisten tilikausien voitto/tappio€11,320Edellinen: €10,521
Oma pääoma€13,212Edellinen: €12,304
Velat€5,270Edellinen: €19,989
Vaihtuvat vastaavat€18,481Edellinen: €32,293
Current liabilities€5,270Edellinen: €19,989
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€37,647
2025-01-31
€84,468
2026-01-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€2,324
2025-01-31
€4,326
2026-01-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€1,782
2025-01-31
€1,892
2026-01-31
Varat -kehitys2 kautta
€32,293
2025-01-31
€18,481
2026-01-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
89/100 · Nousussa
71.5 %2025-01-31: 38.1 %
MaksuvalmiusHeikko
10/100 · Nousussa
0.29x2025-01-31: 0.05x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
63/100 · Laskussa
5.1 %2025-01-31: 6.2 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-01-312026-01-31
Omavaraisuusaste38.1 %71.5 %
Maksuvalmius0.05x0.29x
Liikevoitto-%6.2 %5.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3257358-3
ALV-tunnusFI32573583
EU-tunnusFIFPRO.3257358-3
KuntaLempäälä
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-12-29Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2021-12-29Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2022-01-07Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2022-01-07Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2025-06-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväRestavälitys Oy
Luokitus nousiB2 → A3 · uusi analyysi 2026-10-04
Mallin pistemäärä72/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
49 verrokkia
Omavaraisuus43%
Heikompi kuin 57 % verrokeista
Kannattavuus55%
Parempi kuin 55 % verrokeista
Maksuvalmius40%
Heikompi kuin 60 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu92%
Parempi kuin 92 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika136 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika137 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A3
2026-10-04 22.2372/100 · v0.14
B2 → A3 · +15 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-01-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1557/100 · v0.14
B2 → B2 · +1 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1456/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-04
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
72/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
49/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
4.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

7 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-06-17

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-01-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-01-19.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Restavälitys Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.