Yritysprofiili

Sabre Consulting Oy

Sabre Consulting Oy:n kotipaikka on Kauniainen. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-02-25. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €41,560 ja liikevoitto -€871.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3270141-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3270141-8
Toimiala
Liikkeenjohdon konsultointi
Kunta
Kauniainen
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-02-25
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-02-22
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Postiosoite: PL 13, 02701, Kauniainen

Tietoa yrityksestä Sabre Consulting Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Sabre Consulting Oy:n sijaintipaikkakunta on Kauniainen. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-02-25. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €41,560 ja liikevoitto -€871. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €41,560 sekä tilikauden tulokseksi -€878. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -11.7%, liikevoittoprosentti -2.1% ja omavaraisuusaste +24.4%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-11.7%
Liikevoittoprosentti-2.1%
Omavaraisuusaste24.4%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€4,635Edellinen: €6,199
Edellisten tilikausien voitto/tappio€2,007Edellinen: -€3,529
Oma pääoma€1,129Edellinen: €2,007
Velat€3,506Edellinen: €5,031
Vaihtuvat vastaavat€4,635Edellinen: €7,038
Current liabilities€3,506Edellinen: €5,031
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€47,063
2024-12-31
€41,560
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€5,550
2024-12-31
-€871
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€5,535
2024-12-31
-€878
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€7,038
2024-12-31
€4,635
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteVälttävä
30/100 · Laskussa
24.4 %2024-12-31: 28.5 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
44/100 · Nousussa
1.32x2024-12-31: 1.23x
Liikevoitto-%Heikko
45/100 · Laskussa
-2.1 %2024-12-31: 11.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste28.5 %24.4 %
Maksuvalmius1.23x1.32x
Liikevoitto-%11.8 %-2.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3270141-8
ALV-tunnusFI32701418
EU-tunnusFIFPRO.3270141-8
KuntaKauniainen
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2022-02-22Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2022-02-22Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2022-02-25Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2022-02-25Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväSabre Consulting Oy
Luokitus ennallaanB2 · uusi analyysi 2026-09-30
Mallin pistemäärä50/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
191 verrokkia
Omavaraisuus35%
Heikompi kuin 65 % verrokeista
Kannattavuus37%
Heikompi kuin 63 % verrokeista
Maksuvalmius71%
Parempi kuin 71 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu28%
Heikompi kuin 72 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika69 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika76 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B2
2026-09-30 13.1050/100 · v0.14
B2 → B2 · -7 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1557/100 · v0.14
B2 → B2 · +1 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1456/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-30
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
72/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
52/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

7 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-10

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Sabre Consulting Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.