Yritysprofiili

Silta-Ravintolat Oy

Silta-Ravintolat Oy:n kotipaikka on Akaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1987-11-11. Toimiala on ruokaravintolat. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-06-30 liikevaihto oli €262,692 ja liikevoitto €269.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 0665081-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
0665081-3
Toimiala
Ruokaravintolat
Kunta
Akaa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
1987-11-11
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
1987-08-04
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: HIETASTENTIE 29 A 3, 37800, Akaa

Puhelin: +35835424968Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Varmiola Jari JuhaniToimitusjohtaja

Tietoa yrityksestä Silta-Ravintolat Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Silta-Ravintolat Oy:n sijaintipaikkakunta on Akaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1987-11-11. Toimiala on ruokaravintolat. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-06-30 liikevaihto oli €262,692 ja liikevoitto €269. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-06-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €262,692 sekä tilikauden tulokseksi €784. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +2.5%, liikevoittoprosentti +0.1% ja omavaraisuusaste +42.0%.

Laaja toimialakuvaus

Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.

Yhtiön toimiala on grilli- ja ravintolatoiminnan harjoittaminen. Yhtiö voi toimintaansa varten omistaa ja hallita osakkeita ja kiinteistöjä sekä kaikki laillinen liiketoiminta Suomessa.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-06-30

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys2.5%
Liikevoittoprosentti0.1%
Omavaraisuusaste42.0%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€7,261Edellinen: €5,597
Rahat ja pankkisaamiset€63,465Edellinen: €62,862
Edellisten tilikausien voitto/tappio€61,161Edellinen: €58,179
Tulos ennen veroja€477Edellinen: €10,979
Oma pääoma€72,036Edellinen: €77,053
Velat€99,440Edellinen: €91,182
Vaihtuvat vastaavat€74,204Edellinen: €70,320
Current liabilities€99,440Edellinen: €91,182
Henkilöstö4Edellinen: 4
Liikevaihto -kehitys5 kautta
€228,390
2021-06-30
€253,632
2022-06-30
€278,511
2023-06-30
€256,163
2024-06-30
€262,692
2025-06-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys5 kautta
€13,767
2021-06-30
€3,933
2022-06-30
€15,517
2023-06-30
€10,966
2024-06-30
€269
2025-06-30
Tilikauden tulos -kehitys5 kautta
€10,154
2021-06-30
-€17,691
2022-06-30
€15,657
2023-06-30
€8,783
2024-06-30
€784
2025-06-30
Varat -kehitys5 kautta
€205,695
2021-06-30
€149,233
2022-06-30
€153,388
2023-06-30
€168,235
2024-06-30
€171,476
2025-06-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
53/100 · Laskussa
42.0 %2024-06-30: 45.8 %
MaksuvalmiusVälttävä
24/100 · Laskussa
0.71x2024-06-30: 0.75x
Liikevoitto-%Välttävä
50/100 · Laskussa
0.1 %2024-06-30: 4.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-06-302022-06-302023-06-302024-06-302025-06-30
Omavaraisuusaste39.3 %38.3 %47.4 %45.8 %42.0 %
Maksuvalmius---0.75x0.71x
Liikevoitto-%5.8 %1.5 %5.6 %4.3 %0.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus0665081-3
ALV-tunnusFI06650813
EU-tunnusFIFPRO.0665081-3
KuntaAkaa
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
1987-08-04Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
1987-11-11Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
1998-11-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
1998-11-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
1998-11-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Varmiola Jari JuhaniToimitusjohtajaLähteitä: 6 · Luottamus: 78%
Varmiola-Virtanen Mirva ElisePuheenjohtajaLähteitä: 6 · Luottamus: 78%
Varmiola Jari JuhaniVarsinainen jäsenLähteitä: 3 · Luottamus: 78%
Pyydönniemi Kaarina MariaTilintarkastajaLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Sillanpää-Varmiola Erja HanneleVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaSilta-Ravintolat Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä64/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
45 verrokkia
Omavaraisuus62%
Parempi kuin 62 % verrokeista
Kannattavuus49%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Maksuvalmius66%
Parempi kuin 66 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu62%
Parempi kuin 62 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika103 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika111 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B1
2026-10-1764/100 · v0.15
B1 → B1
  • Maksuvalmius: Ei riittävästi historiaa → Vakaa
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1464/100 · v0.14
B1 → B1
  • Liikevaihto: Vakaa
  • Kannattavuus: Heikkenee
  • Vakavaraisuus: Vakaa
B1
2026-09-1464/100 · v0.13
B1 → B1
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B1
2026-09-1364/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
14/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
90/100

Yrityksellä on noin 38 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
79/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

18 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-10-11

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-06-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Silta-Ravintolat Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.