Yritysprofiili

Studio MF Oy

Studio MF Oy:n kotipaikka on Nieminen. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1992-04-01. Toimiala on valokuvaustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2023-03-31 liikevaihto oli €195,199 ja liikevoitto €6,497.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 0878131-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
0878131-5
Toimiala
Valokuvaustoiminta
Kunta
Nieminen
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
1992-04-01
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
1992-03-05
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Rajaseläntie 363, 82290, Nieminen

Tietoa yrityksestä Studio MF Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Studio MF Oy:n sijaintipaikkakunta on Nieminen. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1992-04-01. Toimiala on valokuvaustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2023-03-31 liikevaihto oli €195,199 ja liikevoitto €6,497. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2023-03-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €195,199 sekä tilikauden tulokseksi €4,923. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -2.3%, liikevoittoprosentti +3.3% ja omavaraisuusaste +8.0%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2023-03-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-2.3%
Liikevoittoprosentti3.3%
Omavaraisuusaste8.0%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €6,871
Inventory€32,305Edellinen: €20,022
Rahat ja pankkisaamiset€5,632Edellinen: €17,641
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€1,437Edellinen: -€3,062
Oma pääoma€6,009Edellinen: €1,085
Velat€69,412Edellinen: €81,041
Vaihtuvat vastaavat€41,639Edellinen: €40,001
Current liabilities€69,412Edellinen: €81,041
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€199,875
2022-03-31
€195,199
2023-03-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€4,103
2022-03-31
€6,497
2023-03-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€1,625
2022-03-31
€4,923
2023-03-31
Varat -kehitys2 kautta
€82,127
2022-03-31
€75,421
2023-03-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
10/100 · Nousussa
8.0 %2022-03-31: 1.3 %
MaksuvalmiusVälttävä
18/100 · Nousussa
0.55x2022-03-31: 0.46x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
58/100 · Nousussa
3.3 %2022-03-31: 2.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2022-03-312023-03-31
Omavaraisuusaste1.3 %8.0 %
Maksuvalmius0.46x0.55x
Liikevoitto-%2.0 %3.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus0878131-5
EU-tunnusFIFPRO.0878131-5
KuntaNieminen
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
1992-03-05Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
1992-04-01Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
1995-03-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväStudio MF Oy
Luokitus laskiA3 → B2 · uusi analyysi 2026-09-22
Mallin pistemäärä59/100
Luottamus arvioonMatala
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
238 verrokkia
Omavaraisuus20%
Heikompi kuin 80 % verrokeista
Kannattavuus39%
Heikompi kuin 61 % verrokeista
Maksuvalmius52%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Liikevaihdon kasvu30%
Heikompi kuin 70 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika130 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika127 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
  • Pitkä rekisterihistoria
Huomioitavat riskitekijät
  • Lasketut talousluvut ovat vanhempia kuin uusin ilmoitettu tilinpäätös
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B2
2026-09-22 13.3559/100 · v0.14
A3 → B2 · -17 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2023-03-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Matala.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
A3
2026-09-1476/100 · v0.14
B1 → A3 · +10 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1366/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-22
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
89/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
90/100

Yrityksellä on noin 34 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
78/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
22.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

19 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-08-08

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2023-03-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-02-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Studio MF Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.