Yritysprofiili

Sustinare Oy

Sustinare Oy:n kotipaikka on Orivesi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-10-10. Toimiala on jalkineiden ja nahkatavaroiden korjaus ja huolto. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €119,215 ja liikevoitto -€3,318.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3316511-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3316511-9
Toimiala
Jalkineiden ja nahkatavaroiden korjaus ja huolto
Kunta
Orivesi
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-10-10
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-10-05
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Keskustie 9, 35300, Orivesi

Puhelin: +358449749284Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Verkkosivu: https://sustinare.fiLähdehavainto

Facebook-profiili: https://www.facebook.com/sustinare.tampereLähde: yrityksen verkkosivu

Instagram-profiili: https://www.instagram.com/sustinare.tampereLähde: yrityksen verkkosivu

Henkilöt ja päätöksentekijät

Elina KorriLuova johtaja, yrittäjä

Tietoa yrityksestä Sustinare Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Sustinare Oy:n sijaintipaikkakunta on Orivesi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-10-10. Toimiala on jalkineiden ja nahkatavaroiden korjaus ja huolto. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €119,215 ja liikevoitto -€3,318. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €119,215 sekä tilikauden tulokseksi -€3,324. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +11.8%, liikevoittoprosentti -2.8% ja omavaraisuusaste -2.8%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys11.8%
Liikevoittoprosentti-2.8%
Omavaraisuusaste-2.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€545Edellinen: €9,746
Inventory€8,220Edellinen: €9,742
Rahat ja pankkisaamiset€18,014Edellinen: €19,315
Advances received€20Edellinen: €0
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€10,171Edellinen: -€19,240
Tulos ennen veroja-€3,323Edellinen: €9,069
Oma pääoma-€994Edellinen: €2,329
Velat€36,399Edellinen: €34,253
Vaihtuvat vastaavat€29,004Edellinen: €30,395
Current liabilities€36,399Edellinen: €34,253
Henkilöstö2Edellinen: 2
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€47,295
2023-12-31
€106,668
2024-12-31
€119,215
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
-€19,213
2023-12-31
€9,078
2024-12-31
-€3,318
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
-€19,239
2023-12-31
€9,069
2024-12-31
-€3,324
2025-12-31
Varat -kehitys3 kautta
€26,441
2023-12-31
€36,582
2024-12-31
€35,405
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHeikko
0/100 · Laskussa
-2.8 %2024-12-31: 6.4 %
MaksuvalmiusVälttävä
24/100 · Laskussa
0.72x2024-12-31: 0.85x
Liikevoitto-%Heikko
43/100 · Laskussa
-2.8 %2024-12-31: 7.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste-25.5 %6.4 %-2.8 %
Maksuvalmius-0.85x0.72x
Liikevoitto-%-29.5 %7.8 %-2.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3316511-9
ALV-tunnusFI33165119
EU-tunnusFIFPRO.3316511-9
KuntaOrivesi
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2022-10-10Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2022-10-10Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2023-01-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-01-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Elina KorriLuova johtaja, yrittäjäLähteitä: 1 · Luottamus: 76%
Korri Elina AnneliPuheenjohtajaLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Karttunen Anne MaaritVarsinainen jäsenLähteitä: 5 · Luottamus: 78%
Koivisto Jaana TuulikkiVarsinainen jäsenLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Korri Seppo TapioVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
C
Kohonnut riskiSustinare Oy
Luokitus ennallaanC · uusi analyysi 2026-10-15
Mallin pistemäärä30/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on ollut vaihtelevaa usealla osa-alueella.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee · 2 peräkkäistä kautta
KannattavuusVaihteleva
VakavaraisuusVaihteleva
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
86 verrokkia
Omavaraisuus23%
Heikompi kuin 77 % verrokeista
Kannattavuus22%
Heikompi kuin 78 % verrokeista
Maksuvalmius62%
Parempi kuin 62 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu83%
Parempi kuin 83 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika72 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika73 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen oma pääoma
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
C
2026-10-15 20.2330/100 · v0.14
C → C · -2 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
C
2026-09-1432/100 · v0.14
C → C
  • Liikevaihto: Paranee
  • Kannattavuus: Vaihteleva
  • Vakavaraisuus: Vaihteleva
C
2026-09-1432/100 · v0.13
B3 → C · -8 pistettä
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
  • Uusi riskitekijä: Negatiivinen oma pääoma.
B3
2026-09-1340/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaC
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-15
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Luokituksessa on huomioitu vakava taloudellinen riskisignaali. Tarkista myös profiilin taloustiedot.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
66/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
57/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus C.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

10 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-30

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Sustinare Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.