Yritysprofiili

Tabaku Rakennus Oy

Tabaku Rakennus Oy:n kotipaikka on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-05-22. Toimiala on rappaus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-02-28 liikevaihto oli €15,057 ja liikevoitto -€27,189.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3363117-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3363117-5
Toimiala
Rappaus
Kunta
Vantaa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-05-22
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-05-05
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Raikukuja 4a C 32, 01620, Vantaa

Henkilöt ja päätöksentekijät

Tabaku JuliToimitusjohtaja

Tietoa yrityksestä Tabaku Rakennus Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Tabaku Rakennus Oy:n sijaintipaikkakunta on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-05-22. Toimiala on rappaus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-02-28 liikevaihto oli €15,057 ja liikevoitto -€27,189. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-02-28 ja osoittaa liikevaihdoksi €15,057 sekä tilikauden tulokseksi -€27,734. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -94.7%, liikevoittoprosentti -180.6% ja omavaraisuusaste +95.1%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-02-28

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-94.7%
Liikevoittoprosentti-180.6%
Omavaraisuusaste95.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€40,906Edellinen: €67,387
Edellisten tilikausien voitto/tappio€86,799Edellinen: €36,115
Tulos ennen veroja-€27,779Edellinen: €74,012
Oma pääoma€59,065Edellinen: €94,299
Velat€3,071Edellinen: €27,503
Vaihtuvat vastaavat€45,294Edellinen: €99,345
Current liabilities€3,071Edellinen: €27,503
Henkilöstö1Edellinen: 2
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€165,021
2024-02-29
€282,058
2025-02-28
€15,057
2026-02-28
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
€47,785
2024-02-29
€73,992
2025-02-28
-€27,189
2026-02-28
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
€39,214
2024-02-29
€58,184
2025-02-28
-€27,734
2026-02-28
Varat -kehitys3 kautta
€55,535
2024-02-29
€121,802
2025-02-28
€62,136
2026-02-28

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
95.1 %2025-02-28: 77.4 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
13.32x2025-02-28: 2.45x
Liikevoitto-%Heikko
0/100 · Laskussa
-180.6 %2025-02-28: 26.2 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-02-292025-02-282026-02-28
Omavaraisuusaste70.6 %77.4 %95.1 %
Maksuvalmius-2.45x13.32x
Liikevoitto-%29.0 %26.2 %-180.6 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3363117-5
ALV-tunnusFI33631175
EU-tunnusFIFPRO.3363117-5
KuntaVantaa
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-05-05Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-05-05Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-05-22Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2023-05-23Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-06-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Tabaku JuliToimitusjohtajaLähteitä: 5 · Luottamus: 78%
Tabaku XhulianaVarsinainen jäsenLähteitä: 4 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväTabaku Rakennus Oy
Luokitus ennallaanB2 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä55/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVaihteleva
KannattavuusHeikkenee · 2 peräkkäistä kautta
VakavaraisuusParanee · 2 peräkkäistä kautta
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
221 verrokkia
Omavaraisuus86%
Parempi kuin 86 % verrokeista
Kannattavuus10%
Heikompi kuin 90 % verrokeista
Maksuvalmius95%
Parempi kuin 95 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu4%
Heikompi kuin 96 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika109 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika111 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
3 arviota
B2
2026-10-1755/100 · v0.15
B2 → B2 · +5 pistettä
  • Maksuvalmius: Ei riittävästi historiaa → Paranee
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1550/100 · v0.14
B2 → B2
  • Liikevaihto: Vaihteleva
  • Kannattavuus: Heikkenee
  • Vakavaraisuus: Paranee
B2
2026-09-1450/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
45/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
43/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

4 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-06-26

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-02-28

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-01-05.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Tabaku Rakennus Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.