Yritysprofiili

Tatsilla Oy

Tatsilla Oy:n kotipaikka on Tampere. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-02-13. Toimiala on kutsuttaessa saatavilla oleva henkilökuljetus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €2,486,164 ja liikevoitto €70,337.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3118429-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3118429-5
Toimiala
Kutsuttaessa saatavilla oleva henkilökuljetus
Kunta
Tampere
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2020-02-13
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2020-02-11
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Vilusen puistokatu 19 A, 33710, Tampere

Tietoa yrityksestä Tatsilla Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Tatsilla Oy:n sijaintipaikkakunta on Tampere. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-02-13. Toimiala on kutsuttaessa saatavilla oleva henkilökuljetus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €2,486,164 ja liikevoitto €70,337. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €2,486,164 sekä tilikauden tulokseksi €36,391. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +11.3%, liikevoittoprosentti +2.8% ja omavaraisuusaste +2.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet6
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys11.3%
Liikevoittoprosentti2.8%
Omavaraisuusaste2.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€7,545Edellinen: €39,661
Rahat ja pankkisaamiset€23,348Edellinen: €50,433
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€25,878Edellinen: €8,705
Oma pääoma€10,513Edellinen: -€25,878
Velat€475,919Edellinen: €616,084
Vaihtuvat vastaavat€184,270Edellinen: €232,129
Current liabilities€382,323Edellinen: €420,401
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€2,234,310
2024-12-31
€2,486,164
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€4,989
2024-12-31
€70,337
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€34,583
2024-12-31
€36,391
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€590,206
2024-12-31
€486,432
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
3/100 · Nousussa
2.2 %2024-12-31: -4.4 %
MaksuvalmiusHeikko
2/100 · Laskussa
0.06x2024-12-31: 0.12x
Liikevoitto-%Välttävä
57/100 · Nousussa
2.8 %2024-12-31: -0.2 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste-4.4 %2.2 %
Maksuvalmius0.12x0.06x
Liikevoitto-%-0.2 %2.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3118429-5
ALV-tunnusFI31184295
EU-tunnusFIFPRO.3118429-5
KuntaTampere
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2020-02-10Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2020-02-11Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2020-02-13Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2020-02-13Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2021-02-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
C
Kohonnut riskiTatsilla Oy
Luokitus ennallaanC · uusi analyysi 2026-10-04
Mallin pistemäärä37/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinValtakunnallinen Tier 1 -vertailuKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
576 verrokkia
Omavaraisuus15%
Heikompi kuin 85 % verrokeista
Kannattavuus50%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Maksuvalmius36%
Heikompi kuin 64 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu79%
Parempi kuin 79 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika150 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika167 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
  • Vakava rekisteritapahtuma 6–12 kuukautta sitten
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
C
2026-10-04 13.1437/100 · v0.14
C → C · -2 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
C
2026-09-1539/100 · v0.14
C → C
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
C
2026-09-1439/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaC
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-04
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Luokituksessa on huomioitu vakava rekisterisignaali. Tarkista myös profiilin rekisteri- ja ilmoitustiedot.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
47/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 6 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
45/100

6–12 kuukautta vanha vakavuuskartoitettu rekisterisignaali on edelleen merkityksellinen, mutta sen osatekijäpaino on pienempi.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus C.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus C.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

13 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-25

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

6 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-25.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Tatsilla Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.