Yritysprofiili

TRV Invest Oy

TRV Invest Oy:n kotipaikka on Saarenkylä. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1979-01-05. Toimiala on maalaus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-05-31 liikevaihto oli €158,342 ja liikevoitto €70,469.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 0283239-6VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
0283239-6
Toimiala
Maalaus
Kunta
Saarenkylä
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
1979-01-05
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
1979-02-28
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Tervasrinne 6, 96900, Saarenkylä

Puhelin: +358401662259Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Verkkosivu: https://www.vastuuremontti.fiLähdehavainto

Verkkolaskuosoite: 003729283921 · Välittäjä: PageroLähde: yrityksen verkkosivu

Henkilöt ja päätöksentekijät

NIKO HARMANENToimitusjohtaja

Sähköposti: Sähköposti saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

Puhelin: Puhelin saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

MIIKKA KULPPIjohtaja

Sähköposti: Sähköposti saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

Puhelin: Puhelin saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

JANI LAPINLUOMAPäätöksentekijä

Sähköposti: Sähköposti saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

Puhelin: Puhelin saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

Suorat yhteystiedot saatavilla kirjautuneilleOsa henkilötason yhteystiedoista näytetään vain rekisteröityneille käyttäjille. Tiedot perustuvat julkisiin lähteisiin, kuten yrityksen omiin verkkosivuihin.Kirjaudu nähdäksesi päätöksentekijöiden yhteystiedot

Tietoa yrityksestä TRV Invest Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

TRV Invest Oy:n sijaintipaikkakunta on Saarenkylä. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1979-01-05. Toimiala on maalaus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-05-31 liikevaihto oli €158,342 ja liikevoitto €70,469. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-05-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €158,342 sekä tilikauden tulokseksi €64,896. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +2.2%, liikevoittoprosentti +44.5% ja omavaraisuusaste +67.5%.

Aputoiminimet

Lähdehavainnoista materialisoidut julkiset rinnakkaisnimet.

Maalausliike Molkoselkä

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-05-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty4
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys2.2%
Liikevoittoprosentti44.5%
Omavaraisuusaste67.5%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€38,919Edellinen: €37,422
Edellisten tilikausien voitto/tappio€531,724Edellinen: €527,601
Oma pääoma€613,439Edellinen: €607,755
Velat€295,077Edellinen: €349,040
Vaihtuvat vastaavat€39,954Edellinen: €249,240
Current liabilities€102,095Edellinen: €98,163
Liikevaihto -kehitys6 kautta
€103,786
2021-05-31
€146,999
2022-05-31
€131,442
2023-05-31
€136,603
2024-05-31
€154,885
2025-05-31
€158,342
2026-05-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys6 kautta
-€1,716
2021-05-31
€40,590
2022-05-31
€23,789
2023-05-31
€31,293
2024-05-31
€61,967
2025-05-31
€70,469
2026-05-31
Tilikauden tulos -kehitys6 kautta
-€16,119
2021-05-31
€25,043
2022-05-31
€14,294
2023-05-31
€16,870
2024-05-31
€63,335
2025-05-31
€64,896
2026-05-31
Varat -kehitys6 kautta
€1,334,491
2021-05-31
€1,254,121
2022-05-31
€1,100,072
2023-05-31
€1,000,927
2024-05-31
€956,795
2025-05-31
€908,515
2026-05-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHyvä
84/100 · Nousussa
67.5 %2025-05-31: 63.5 %
MaksuvalmiusHeikko
13/100 · Vakaa
0.38x2025-05-31: 0.38x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
44.5 %2025-05-31: 40.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-05-312022-05-312023-05-312024-05-312025-05-312026-05-31
Omavaraisuusaste-54.3 %55.1 %59.1 %61.2 %63.5 %67.5 %
Maksuvalmius--1.73x0.56x0.38x0.38x
Liikevoitto-%-1.6 %27.6 %18.1 %22.9 %40.0 %44.5 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus0283239-6
ALV-tunnusFI02832396
EU-tunnusFIFPRO.0283239-6
KuntaSaarenkylä
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
1979-01-05Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
1979-02-28Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
1994-06-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
1995-03-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2004-06-22Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Suoria yhteystietoja saatavilla kirjautuneille käyttäjille.

Harmanen Kari KaleviToimitusjohtajaLähteitä: 5 · Luottamus: 78%
NIKO HARMANENToimitusjohtajaLähteitä: 1 · Luottamus: 78%
Harmanen Kari KaleviPuheenjohtajaLähteitä: 3 · Luottamus: 78%
Harmanen Riitta KaarinaVarsinainen jäsenLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Enbuske Tuomas ErkkiTilintarkastajaLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Harmanen Niko AntonVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväTRV Invest Oy
Luokitus laskiA2 → A3 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä79/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee · 3 peräkkäistä kautta
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
143 verrokkia
Omavaraisuus71%
Parempi kuin 71 % verrokeista
Kannattavuus97%
Parempi kuin 97 % verrokeista
Maksuvalmius39%
Heikompi kuin 61 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu71%
Parempi kuin 71 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika121 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika87 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A3
2026-10-17 19.2979/100 · v0.15
A3 → A3
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-aikasarjaan lisättiin uusi tilinpäätös (2026-05-31).
A2
2026-10-1782/100 · v0.14
A2 → A2
  • Arviota tukeva tekijä poistui: Samanaikainen elpyminen 2 talouden osa-alueella.
A2
2026-09-1482/100 · v0.14
A2 → A2
  • Liikevaihto: Paranee
  • Kannattavuus: Paranee
  • Vakavaraisuus: Vakaa
A2
2026-09-1482/100 · v0.13
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
45/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
90/100

Yrityksellä on noin 47 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
82/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
29.9.2026 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2026-05-31.
Tilinpäätös rekisteröityTalousTodennettu lähde
29.9.2026 · PRH / KREKTILINPÄÄTÖSASIAKIRJAT
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

19 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-09-29

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-05-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-04-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

TRV Invest Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.