Yritysprofiili

TS Logistics Oy

TS Logistics Oy:n kotipaikka on Kerava. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2015-08-28. Toimiala on tieliikenteen tavarankuljetus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-08-31 liikevaihto oli €4,624,963 ja liikevoitto €44,855.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2704709-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2704709-5
Toimiala
Tieliikenteen tavarankuljetus
Kunta
Kerava
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2015-08-28
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2015-08-16
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Posliinitehtaankatu 7, 04260, Kerava

Postiosoite: Sointurinne 6, 05200, Rajamäki

Tietoa yrityksestä TS Logistics Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

TS Logistics Oy:n sijaintipaikkakunta on Kerava. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2015-08-28. Toimiala on tieliikenteen tavarankuljetus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-08-31 liikevaihto oli €4,624,963 ja liikevoitto €44,855. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-08-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €4,624,963 sekä tilikauden tulokseksi €35,638. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +13.6%, liikevoittoprosentti +1.0% ja omavaraisuusaste +44.7%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-08-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys13.6%
Liikevoittoprosentti1.0%
Omavaraisuusaste44.7%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€16,208Edellinen: €21,809
Rahat ja pankkisaamiset€15,607Edellinen: €8,832
Advances received€0Edellinen: €289
Edellisten tilikausien voitto/tappio€286,369Edellinen: €251,580
Oma pääoma€324,507Edellinen: €344,469
Velat€401,540Edellinen: €378,073
Vaihtuvat vastaavat€477,557Edellinen: €482,948
Current liabilities€401,540Edellinen: €378,073
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€4,070,954
2024-08-31
€4,624,963
2025-08-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€119,278
2024-08-31
€44,855
2025-08-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€90,389
2024-08-31
€35,638
2025-08-31
Varat -kehitys2 kautta
€722,543
2024-08-31
€726,047
2025-08-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
56/100 · Laskussa
44.7 %2024-08-31: 47.7 %
MaksuvalmiusHeikko
1/100 · Nousussa
0.04x2024-08-31: 0.02x
Liikevoitto-%Välttävä
52/100 · Laskussa
1.0 %2024-08-31: 2.9 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-08-312025-08-31
Omavaraisuusaste47.7 %44.7 %
Maksuvalmius0.02x0.04x
Liikevoitto-%2.9 %1.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2704709-5
ALV-tunnusFI27047095
EU-tunnusFIFPRO.2704709-5
KuntaKerava
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2015-08-16Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2015-08-16Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2015-08-28Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2015-08-31Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2017-02-20Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2024-01-01Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaTS Logistics Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-10-04
Mallin pistemäärä65/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
95 verrokkia
Omavaraisuus43%
Heikompi kuin 57 % verrokeista
Kannattavuus20%
Heikompi kuin 80 % verrokeista
Maksuvalmius49%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Liikevaihdon kasvu69%
Parempi kuin 69 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika68 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika68 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B1
2026-10-04 21.0365/100 · v0.14
B1 → B1 · +5 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-08-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1560/100 · v0.14
B2 → B1 · +3 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1457/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-04
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
32/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 11 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
80/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

18 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-11-07

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-08-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

TS Logistics Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.